Ga naar mijn of artikel.

Neem jij de tijd voor een (leuk) ontbijt?

Veel mensen ‘s en ook kinderen gaan ‘s ochtends de deur uit zonder te ontbijten. Vermoedelijk is dat zo omdat het maken en het opeten van een ontbijt ze te veel tijd en moeite kost en mij heeft dat altijd verbaasd omdat ik zelf niet kan werken, leren of denken met een lege maag. Sterker nog, als ik binnen een half uur nadat ik ben opgestaan, niet eet dan val ik gewoon om. Fabrikanten van voedingsmiddelen weten dat natuurlijk ook al lang en zijn in dat gat gesprongen door ‘snelle’ ontbijtproducten voor onderweg op de markt brengen.

Daarnaast is er sinds een paar jaar het initiatief Het Nationaal Schoolontbijt. Dat initiatief juich ik toe: Omdat niet ontbijten in veel gevallen betekent dat kinderen later op de dag hun trek gaan stillen met ongezonde producten waardoor ze onbedoeld te zwaar kunnen worden en ook omdat ik het belang van onderwijs onderken. En als je niet kunt opletten en je niet kunt concentreren omdat je niet gegeten hebt dan komt er van dat onderwijs dus niet veel terecht.

Maar naast een goed ontbijt bestaat er ook nog zoiets als een leuk ontbijt dat voor je klaar wordt gemaakt door een heuse ontbijtmachine. Haast moet je niet hebben als je deze machine het werk voor je wil laten doen maar je wordt er ongetwijfeld vrolijk van als je ernaar staat te kijken. Al was het maar omdat je ziet dat je doodgewone verfbakjes dus ook kunt gebruiken om boterhammen mee te smeren en een Ikea-klemspot blijkbaar prima dienst kan doen als eier- trechter.

[youtube width="535" height="455"]http://www.youtube.com/watch?v=CX1aXLOwWyg&feature=youtu.be[/youtube]

Bovendien is, zoals er in de video ook al verteld wordt, niet alleen het eindresultaat- de machine zelf – maar ook het proces van het maken ervan leerzaam, leuk en interessant. En daarom lijkt het me ook een goed idee om een dergelijke machine in te zetten bij Het Nationaal Schoolontbijt. Laat scholieren zelf zo’n machine tekenen, bedenken en bouwen en maak het op die manier niet alleen lekker, verstandig en gezond om te ontbijten maar ook leuk.

Want dat het werkt als je iets leuk maakt om te doen, dat geldt niet alleen voor kinderen maar ook voor grote mensen en dus voor ons allemaal en dat lieten de video’s op funtheory.com, waarvan ik er eentje ook hier heb beschreven, al zien.

Meer informatie over de bouw, de kunstenaars en het idee achter de ontbijtmachine vind je op de site van platform21.

En voor de goede orde nog even dit: Ik heb mijn ontbijt al een uur geleden verorberd maar ik eet geen vlees en dus ook geen bacon. Maar ik vind de posters uit de serie ‘keep calm and carry on’ wel vermakelijk, vandaar dat ik nu toch deze ‘vlees-etende’ variant koos, simpelweg omdat die goed past bij het thema ‘ontbijtmachine’.

    reageer op dit bericht

    Ga naar mijn of artikel.