Elke keer als ik bij AH mijn boodschappen op de kassa-band leg hoor ik ze. De bliepjes of piepjes die de scanners laten horen als ze weer een artikel ‘gezien’ hebben. Ik vind ze grappig, net als de hoge tonen die de dubbeldekker-treinen voortbrengen. En ik heb al vaker gedacht aan het anders ‘inzetten’ van die voor mij en vele anderen vertrouwde geluiden, bijvoorbeeld in de vorm van een concert voor scanners of dubbeldekkers.
Beide concerten zijn eenvoudig te regelen: De piepjes komen vanzelf zodra er klanten zijn cq zodra de trein zich in beweging zet. Met andere woorden de orkestleden en het publiek zijn er al en er is niet eens een dirigent nodig.
Het dubbeldekker-concert kan ook prima gecombineerd worden met een kakofonie van ringtones, beats en bleeps uit te hard staande iPods en spelcomputers zodat er uiteindelijk vanzelf een dubbeldekkerdisco ontstaat. Misschien wel een idee voor de NS? Alle coupé’s worden stilte-coupé’s. Behalve diegene die aan de buiten- en binnenkant iPod-wit zijn (voor de herkenbaarheid want de bestaande stilte-coupé’s vallen nauwelijks op) en waar je helemaal uit bol kan gaan, bellend, gamend en swingend.
Maar waar het me omgaat in dit verhaal is het volgende: Anders kijken naar hele gewone, dagelijkse dingen, je opeens verbazen over iets dat je al heel vaak hebt gezien of gehoord en je geest toestaan om buiten de gebaande paden te denken, dat kan een prima basis vormen voor nieuwe ideeën en concepten. Voor innovatie dus.
Geef je oren en je ogen de kost, probeer onbevangen de wereld te aanschouwen, verbind ogenschijnlijk losstaande zaken met elkaar en laat de zogenaamde ‘zwarte pet’ niet meteen de pret bederven. Durf los te laten en jezelf de ruimte te geven om iets te bedenken als de scannersymfonie of de dubbeldekkerdisco. En als je iets bedacht hebt, maak dan gebruik van de kracht van het ‘we are the web’, deel het met ons en verrijk het met onze kennis en ervaring. Dan wordt het beter, mooier, sneller of wat dan ook maar en is het makkelijker om het ergens te laten ‘landen’.
Zo had ik, toen ik aan dit artikel begon had ik nog nooit gehoord van ‘the roomware project’ en kende ik ook mede-twitteraar @kruitoph nog niet maar inmddels heb ik op de afgelopen Mobile Monday Amsterdam met beide kort kennisgemaakt en zie ik kansen om samen met hen mijn idee van de dubbeldekkerdisco verder uit te werken.
Hetzelfde geldt voor mijn hotealthcare-concept: Ik schreef er hier over en dat heeft ertoe geleid dat ik het nu met een aantal partijen verder aan het concretiseren ben.
Dus waar wacht ik op? Ik zal de filiaalmanager van ‘mijn’ AH weer eens aan zijn jasje trekken en wil jullie vragen wie er mensen kent bij de NS? Dan kan ik daar ook eens een balletje opgooien….
De ‘interpretive dance’-afbeelding is afkomstig van de user generated t-shirt-shop Threadless en de ‘Bleep Bleep Music’ vond ik hier.









